titul2


Úklid bytu či domu po zesnulém člověku je činnost, která vyžaduje správné vybavení a patřičné znalosti. Tuto službu provádějí specialisté , kteří byt vyprázdní, provedou jeho dezinfekci, ale i zamlžení a odstranění nepříjemných pachů. Profesionální čištění by mělo být nařízeno u každého úmrtí, kdy tělo není okamžitě nalezeno. Může to být smrt z důvodu:

  • sebevraždy
  • vraždy
  • nehoda
  • přírodní faktory

 Cena od 700kc m³ odvoz a likvidace odpadů 

Vyklízení a úklid po zesnulém


Uklízení domů po úmrtích je obtížný úkol, který se stává tím obtížnějším, čím déle zůstává tělo zesnulého neobjeveno. V mnoha případech je při úklidových činnostech nutné odstranit tapety a podlahu, často je také potřeba odstranit nepříjemný zápach , který proniká stěnami budovy. Uklízení po úmrtích je také nebezpečné kvůli uvolňování toxických plynů při rozkladu mrtvol. To vše znamená, že tuto činnost by měli vykonávat lidé s odpovídající kvalifikací a se správným vybavením.Využití služeb firmy, která uklízí po zemřelých, je také příležitostí, jak se vyhnout nepříjemnému zážitku se silným emočním nábojem.

Co je profesionální úklid domácnosti po zesnulém?


Úklid bytu po zesnulé osobě zahrnuje mimo jiné bezpečné odstranění stop krve, tekutin, tkání a organického odpadu. Při čištění se používají vhodné dezinfekční prostředky zvolené v závislosti na stupni rozkladu. Dekontaminace po zemřelém se provádí pomocí ozonu nebo benzalkoniumchloridů a chlornanu. V případě potřeby zajistí profesionální úklidová firma místo sebevraždy nebo smrtelného úrazu po dobu odborné činnosti a uzavře prostor pro cizí osoby.

Za jak dlouho by měl být byt po zemřelém uklizen?


Úklid a dekontaminaci obydlí zesnulého je třeba provést co nejdříve. Rozklad těla začíná hned po smrti – nejprve probíhá pouze uvnitř, ale rychle hnilobné procesy pokrývají celou mrtvolu. Organický materiál také přitahuje hmyz, který se živí odumřelou tkání. Čím pokročilejší je rozklad, tím obtížnější je řádně uklidit byt a zbavit se nepříjemného zápachu.

Rychlé zahájení úklidových činností zjednodušuje proces a zabere méně času, což výrazně sníží jeho náklady.

Při úklidu domu po zemřelém je nesmírně důležité provést službu rychle, a proto je dostupnost úklidové firmy jedním z nejdůležitějších prvků ovlivňujících výběr dodavatele služeb. Důležité je, zda daná společnost poskytuje služby v místě, kde se provozovna nachází, a také její dostupnost ve všech dnech v týdnu a kdykoliv.

Úklid bytu, domu po úmrtí

Úklid bytu po úmrtí je nepříjemná, ale nezbytná činnost, na kterou se vyplatí najmout profesionální úklidovou firmu, která nabízí komplexní úklidové a dezinfekční služby po zemřelých.

 

 

 

Vyklízení od A do Z. Kompletní servis!